Jakie obrączki ślubne będą modne w sezonie 2022?

Obrączki ślubne to nie tylko symbol miłości i wierności małżeńskiej, ale również biżuteria, którą małżonkowie będą nosić codziennie do końca życia. Wybór odpowiednich obrączek powinien być więc podyktowany zarówno trendami, jak i osobistymi preferencjami.

  1. Wybieramy idealne obrączki ślubne
  2. Ślubne obrączki – takie same czy różne?

Chociaż na rynku jest dostępnych mnóstwo wzorów obrączek, to wciąż klasyczne, złote obrączki ślubne cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jednak wiele par decyduje się na rozwiązanie niekonwencjonalne, a więc modne obrączki z białego złota lub wyjątkowo trwałe obrączki tytanowe.

Wybieramy idealne obrączki ślubne

Obrączki klasyczne czy niestandardowe? Z żółtego czy białego złota? Z kamieniami czy bez? Wybór jest ogromny, a ilość możliwości, połączeń kolorystycznych i wykończeń jest tak duża, że przyszli małżonkowie często mają problem z wyborem najlepszej dla nich opcji. Wybierając idealne obrączki, trzeba więc podjąć decyzję dotyczącą materiału wykonania oraz grubości i szerokości, a także wziąć pod uwagę możliwość zmniejszenia lub powiększenia, jeśli z upływem czasu zmieni się budowa palca serdecznego.

Pod względem materiału, wciąż najpopularniejsze są obrączki złote. Złoto jest materiałem trwałym, eleganckim i gustownym, a dodatkowo uniwersalnym. Złotą obrączkę ślubną można z łatwością dopasować do innej biżuterii, a w każdym połączeniu będzie wyglądała świetnie. Szukając niekonwencjonalnego rozwiązania, można zdecydować się na białe złoto lub połączenia złota białego i żółtego – ostatnie rozwiązanie jest szczególnie modne już od kilku sezonów. Wybierając materiał, warto zwrócić uwagę na jego trwałość, wytrzymałość na zarysowania i sposób czyszczenia. Decydując się na rozwiązanie klasyczne, znaczenie będzie miała również próba złota. Najczęściej wybierane są obrączki o próbie 585.

Zupełnie odmiennym kryterium jest rozmiar obrączki, jej szerokość i grubość. To kwestie indywidualne, dlatego każdy powinien zdecydować o nich, biorąc pod uwagę własne preferencje i możliwości. W wyborze rozmiaru pomoże jubiler, natomiast grubość i szerokość warto dobrać, mierząc różne obrączki i sprawdzając, jak wyglądają na palcu.

Ślubne obrączki – takie same czy różne?

Jeszcze kilka lat temu panował trend, według którego obrączki ślubne obojga małżonków musiały wyglądać tak samo – różniły się jedynie szerokością i rozmiarem. Obecnie nie jest to już takie oczywiste, a narzeczeni coraz częściej wybierają obrączki nie tylko różniące się szerokością, ale również materiałem wykonania lub zdobieniem. Przy wyborze obrączek ślubnych każdy z narzeczonych może zdecydować, czy chce nosić na palcu krążek ze złota, srebra, tytanu, czy jeszcze innego kruszcu, w jaki sposób będzie wykończona obrączka lub czy znajdą się na niej zdobienia, np. w postaci kamieni szlachetnych. Paniom często zależy, aby obrączka pasowała do sukni ślubnej, natomiast panowie zwykle stawiają na obrączki wygodne podczas noszenia na co dzień.

Ostatecznie, modne obrączki ślubne to takie, które za modne uznają państwo młodzi. Trendy biżuteryjne wskazują jednak, że największym powodzeniem cieszą się obrączki grawerowane, na których od strony wewnętrznej umieszcza się dedykację, odcisk palca ukochanej osoby, a nawet krótki zapis EKG! Coraz częściej wybór pada również na różowe złoto, które łączy się ze złotem białym lub żółtym i kamieniami szlachetnymi. W cenie są także połączenia różnych materiałów, w tym platyny, srebra, palladu, tytanu czy wolframu. Narzeczeni zwracają również uwagę na komfort noszenia oraz walory praktyczne.