Lakiery hybrydowe – jak zrobić idealny manicure?

Paznokcie hybrydowe to wyjątkowo modna stylizacja w świecie manicure. Wiele pań decyduje się na wykonywanie zabiegu pielęgnacyjnego w domu ze względu na jego prostotę. W dodatku można w ten sposób sporo zaoszczędzić. Ważne jednak, by był wykonywany starannie i prawidłowo, by nie zniszczyć płytki. Poniżej znajdziesz kilka porad.

Co wyróżnia lakiery hybrydowe?

Lakiery hybrydowe to innowacyjne produkty do wykonania zabiegu manicure. Bardzo szybko zdobyły dużą popularność ze względu na gwarantowaną trwałość stylizacji, piękny połysk i długotrwały efekt. Nie trzeba powtarzać zabiegu co kilka dni, a co 3-4 tygodnie – zwykle z powodu odrostu.

Lakiery hybrydowe nie mają w swoim składzie substancji negatywnie działających na naturalną płytkę. Całość należy też utwardzić w specjalnej lampie UV / LED. Cały zabieg zajmuje około 45 minut, w zależności od naszej wprawy.

Kompletujemy zestaw do hybrydy

By wykonać poprawnie stylizację, najpierw trzeba zainwestować w zestaw do hybryd. Można kupić specjalny zestaw startowy dla początkujących – są one dostępne w ofercie wielu firm. Można też rozszerzyć go o inne produkty w zależności od potrzeb i upodobań albo skompletować samodzielnie. Musi objąć nie tylko lakiery hybrydowe, ale także bazę i top, odtłuszczacz, waciki bezpyłowe, pilniki, kopytko, patyczki drewniane i lampę. Bardzo praktyczna jest też wielofunkcyjna i wydajna frezarka.

Jak zrobić manicure hybrydowy?

Najpierw przygotuj płytki paznokci. Sięgnij po bloczek polerski, by ją zmatowić, a także po pilniczek, by nadać jej kształt. Kolej na usunięcie skórek, do czego przyda się drewniany patyczek. Teraz sięgnij po cleaner, by odtłuścić powierzchnię płytek. Teraz nanieś na płytkę bazę. Do wyboru jest wiele różnych rodzajów baz i trzeba dobrać odpowiednia dla siebie.

Następnie pomaluj paznokcie pierwszą warstwą lakieru i utwardź całość, a potem nałóż drugą i ponownie utwardź w lampie. Na koniec zaaplikuj na płytkę paznokciową top, czyli produkt podnoszący trwałość. Może być błyszczący albo matowy.

Jak poprawnie zdjąć hybrydę?

Hybrydę można usunąć acetonem lub frezarką. Pierwszy krok to zmatowienie płytki – do tego służy bloczek polerski, jeśli wybierasz sposób pierwszy. Aceton wniknie w strukturę lakieru i go po prostu rozpuści, co umożliwi jego zmycie. Potrzebne są też folie do zdejmowania z powierzchni płytki lakieru hybrydowego. Namocz teraz wacik acetonem, przyłóż go do płytki i zawiń wokół palca specjalna folią. Gdy minie około 10 minut, zdejmij wszystkie folie oraz usuń hybrydę patyczkiem. Użycie frezarki wymaga z kolei wprawy i specjalnego frezu. Jest to jednak znacznie wygodniejsza i szybsza metoda usuwania lakieru.