5 prostych sposobów jak oszczędzać na kosmetykach

kosmetyk

Twój budżet jest już mocno napięty, ale mimo tego wciąż nie jesteś w stanie zrezygnować z kupowania nowych kosmetyków, bo po prostu ich potrzebujesz? Na tego typu zachcianki kobiety potrafią przeznaczać olbrzymie kwoty pieniędzy, a jednak fajniej by było zachować je na koncie w banku. Na szczęście akurat w tej sytuacji możesz zjeść ciastko i wciąż je mieć. Z tego tekstu dowiesz się, jak oszczędzać na kosmetykach, by z nich nie rezygnować, ale jednocześnie za dużo na nich nie tracić.

1. Kupuj sprawdzone rzeczy

Kobiety na ogół lubią różne kosmetyczne nowinki. Nawet jeśli znalazłaś już jakiś znakomity krem do twarzy, z którego jesteś całkowicie zadowolona, prawdopodobnie nie powstrzyma cię to przed sięgnięciem po nowe serum, które akurat rzuci ci się w oczy w drogerii. A ile razy postąpiłaś w podobny sposób i później tego żałowałaś? Naprawdę nie musisz każdego miesiąca testować nowych kosmetyków i kupować wszystkich nowości z drogerii. Jeżeli masz produkty, które od zawsze świetnie się u ciebie sprawdzają, po prostu się ich trzymaj, a wyjdzie ci to tylko na dobre.

2. Czytaj opinie

Załóżmy jednak, że rzeczywiście nie znalazłaś jeszcze tego idealnego kremu do twarzy i nadal testujesz pod tym względem różne kosmetyki. Będąc na zakupach, nie ograniczaj się jednak wyłącznie do pokładania zaufania w swojej damskiej intuicji. Przygotuj się do kosmetycznych łowów, szperając po sieci i sprawdzając opinie na temat wszelakich produktów. Istnieje pewna popularna strona, która służy kobietom właśnie do wystawiania ocen i recenzji kosmetykom. Z jej pomocą szybko możesz sobie sprawdzić, który krem do twarzy jest najlepiej oceniany przez Internautki. A jeśli kosmetyk sprawdził się rewelacyjnie u pięćdziesięciu kobiet z pięćdziesięciu, najprawdopodobniej u ciebie także się on sprawdzi.

3. Szukaj promocji

Promocje nie zawsze są złe. Oczywiście zdarza się, że tworzy się je tylko po to, by sprzedać jakiś produkt lub go spopularyzować, ale jednak z reguły mają one na celu pozwolić na zakup jakiegoś towaru za mniejsze pieniądze. Oczywiście nie powinnaś sięgać po żadne kosmetyki wyłącznie z powodu możliwości uzyskania na nie jakiegoś rabatu, ale jeśli i tak miałaś je w planach kupić, warto by było zrobić to w takiej drogerii, w której w danym momencie będą one sprzedawane za najniższą cenę. Przeglądaj regularnie gazetki promocyjne. Bądź na bieżąco z różnymi aktualnymi promocjami ze sklepów, bo to one sprawiają, że oszczędzanie staje się czymś naprawdę realnym i względnie łatwym.

4. Korzystaj z dodatkowych okazji

Ten podpunkt łączymy z poprzednim. Niektóre promocje są bowiem przygotowywane z myślą o wszystkich klientach, podczas gdy pozostałe będą udostępniane tylko i wyłącznie tym stałym klientom, posiadającym np. specjalne karty. Zainteresuj się tego typu rozwiązaniami. Jeżeli regularnie dokonujesz zakupów w jednej drogerii, koniecznie załóż sobie w niej taką kartę stałego klienta. Oszczędzanie na kosmetykach za sprawą tej jednej zwykłej karty stanie się o niebo prostsze. W wielu drogeriach stali klienci otrzymują możliwość korzystania ze stałych rabatów. To może oznaczać, że od tej pory każde twoje zakupy będą cię kosztować np. o 5% mniej niż ich normalna wartość.

Pamiętaj tez o zabraniu kosmetyków na upalną pogodę, zwłaszcza jeśli wybierasz się na wakacje w takie miejsca, jak Gdynia Online.

5. Nie przepłacaj

Za niektóre rzeczy warto zapłacić trochę więcej. Jeśli masz trądzik, dobrze by jednak było, abyś leczyła go z pomocą lepszych kosmetyków o dobrym składzie, zawierającym jakościowe i naturalne ekstrakty oraz np. mocniejsze kwasy we właściwym stężeniu. Czy jednak aby na pewno musisz kupować żel pod prysznic za trzydzieści złotych? Jak oszczędzać na kosmetykach przy współczesnych, ciągle podwyższających się cenach produktów? Otóż warto na pewno kupować te kosmetyki w sposób rozsądny. Żele pod prysznic za pięć czy sześć złotych potrafią tak samo dobrze umyć ciało jak żele za dwadzieścia czy trzydzieści złotych. Zwykle nie warto też przepłacać na szamponach i mydłach do rąk. Te rzeczy mogą być tanie i wciąż dobre.