Jak to jest z tymi zakupami w niedzielę?

Zakupy są nieodłączną częścią życia ludzkiego. W ostatnich czasach zakupy stały się tak popularne, że bardzo często ludzie uważają je za hobby. Idąc do dowolnej galerii handlowej o dowolnej porze i w dowolnym dniu widać niezmierzone tłumy ludzi przechadzające się między sklepami.

Na zakupy chodzimy często i ochoczo. Wiele ludzi, gdy nie ma zajęć związanych z pracą zawodową wybiera się na zakupy aby spędzić tam czas. Największy ruch szczególnie w wielkich galeriach handlowych obserwuje się w dni wolne od pracy, czyli niedziele. Niedziela jest dniem, w którym prawie nikt nie pracuje. Wiele ludzi decyduje się wtedy na wycieczkę do galerii handlowej z całą rodziną. Spędzają tam niekiedy większą część dnia.

Galeria dzisiaj oferuje wiele atrakcji, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Kobiety najczęściej przemierzają niezliczone sklepy z odzieżą. Dzieci mogą w tym czasie bawić się w miejscach specjalnie do tego przeznaczonych, a mężczyźni mogą przeglądać sklepy z artykułami, które ich interesują, albo napić się piwa w licznych barach. W galerii można zjeść obiad, co powoduje, że nie ma konieczności opuszczania jej. Faktycznie można spędzić w niej cały dzień.
Jest wiele kontrowersji dotyczących tego typu procederu.

Wiele osób twierdzi, że centra handlowe powinny być w niedziele zamykane. Argumentują to tym, że rodzina zamiast spędzać wspólnie czas w domu, błąka się po sklepach, często osobno. Polska jest krajem katolickim, więc padają argumenty, że galerie stały się bardziej istotne dla ludzi niż kościoły. Są ludzie, którzy zamiast na mszę idą do galerii. Jednak jeżeli ludzie mają ochotę przebywać w galeriach w niedziele, nikt nie powinien im tego zabraniać.